Bergen City Marathon // Joa x Caddie Regnskap

Det var duket for folkefest da Bergen City Marathon gikk av stabelen, og blant de mange spreke deltakerne stilte det bunnsolide laget Joa x Caddie Regnskap klare til start i stafetten. Med konkurranseinstinkt i blikket og skoene godt knyttet, var det ingen tvil. Her skulle det løpes!

Startskuddet gikk, og Jon Olav Hatlegjerde satte standarden umiddelbart med et bra tempo. Resten av laget fulgte opp med solide etapper hele veien. Det resulterte i en knallsterk 94. plass av over 650 lag, og en respektabel tid på 1:36!

Men slike løp handler om mer enn bare tidtaking og kilometer. Etter målgang ventet nemlig en velfortjent feiring. Laget byttet ut løpesko med mer avslappet fottøy og entret en nydelig leid båt, hvor stemningen steg i takt med latteren. Her ble dagens prestasjoner analysert, før dagen ble kronet med en hyggelig avslutningsmiddag på kvelden. En stor takk rettes til alle som bidro til å gjøre dagen både sømløs og minneverdig!

Vi takker for en fantastisk dag og gratulerer alle som deltok i årets BCM 2026! Og til de som ikke var med denne gangen – neste år er det ingen unnskyldning for å stå på sidelinjen!
Vi gleder oss allerede til neste år!

Årets lag:
Erika Wasserfall, Kaspar Børhaug, Omar Omarsson, Jon Olav Hatlegjerde, Stian Engevik, Martin Reitan, Martin Augestad, Hege Hovdal, Tonje Skjeldestad og Ørjan Olsen